12.05.201713:00

Функціонал майданчика Zakupki.Prom.ua для замовників: чітка структура, доступні плани й звіти та комунікація

Анна Мирончук

Кількість організаторів тендерів у Системі електронних публічних закупівель ProZorro вже сягає майже 26 тисяч. Усі вони проходять один і той же шлях до оголошення тендера. А починають із вибору майданчика і реєстрації особистого кабінету, з якого вже здійснюватимуть усі дії стосовно закупівель.

Торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua постійно покращує функціонал для замовників, щоб оголошувати будь-який тендер і вносити до нього зміни було легко і швидко. Серед нововведень першого кварталу 2017 року – структура компанії з різними ролями та можливостями управління, плани закупівель, покращені фільтри, звіти про тендери та ін. Далі про перелічений функціонал – більш докладно. 

Структура компанії й можливості управління закупівлями

Чимало закупівель у системі ProZorro оголошують різні підрозділи однієї й тієї ж компанії. Їм потрібно користуватися одним кабінетом і при цьому не плутатися в тендерах і працювати зручно. Для цього на Zakupki.Prom.ua було впроваджено структуру компанії і закупівлі відображаються у користувача залежно від ролі й кількості компаній у структурі. 

Нова структура передбачає, що в особистому кабінеті працівникові призначається одна з трьох доступних ролей - Адміністратор, Менеджер чи Спостерігач. Відповідно до ролі доступний певний набір прав, а призначити її можна у в розділі "Профіль компанії" у вкладці "Структура компанії".

У адміністратора є повний доступ до всіх розділів особистого кабінету і всі права. Працівник у ролі Менеджера може створювати закупівлі й керувати ними. Роль Спостерігача забезпечує адміністраторський доступ до всіх розділів, проте працівник не може нічого створювати, редагувати чи змінювати.

Відображення списків закупівель залежно від ролі за структурую 

Від призначеної працівнику ролі залежить і відображення для нього списків закупівель. Відповідно для Адміністратора доступні: "Всі закупівлі" (видимі закупівлі всіх компаній зі структури), "Мої закупівлі" (створені ним) і "Обране" (всі, які адміністратор додав в обране). Якщо у структурі створено кілька компаній, за допомогою додаткових фільтрів можна обрати закупівлі кожної з них окремо. Усі ці вкладки бачить і працівник із роллю Спостерігача, проте не може вносити до них жодних змін. 

Менеджер має доступ тільки до вкладки "Мої закупівлі", де бачить лише створені ним закупівлі. Користувач із такою роллю може оголошувати закупівлі від різних компаній у структурі, і тоді йому стає доступний додатковий фільтр за цими компаніями. 

У різних компаніях структури один і той же користувач може мати різні ролі. Наприклад, у головній компанії він може бути Спостерігачем,  а в одній із дочірніх  –  Адміністратором. Адміністратор головної компанії може управляти закупівлями дочірніх без переходу до профілю цих компаній. 

Фільтри і плани

Фільтрів у особистому кабінеті замовника на Zakupki.Prom.ua у вкладці стало більше. Щоб знайти потрібну закупівлю, усі тендери можна відсортувати за такими пунктами: класифікатором CPV (єдиний закупівельний словник)* і за державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)**, статусом закупівлі, регіоном, типом процедури,  очікуваною вартістю. 

Щоб промоніторити плани закупівель, у вкладці із відповідною назвою можна скористатися такими фільтрами: CPV, КЕКВ (коди економічної класифікації витрат), тип процедури, очікувана вартість і орієнтовна дата проведення.

Завантажити плани закупівель собі на комп'ютер замовники можуть у вигляді Excel-файлу. Для цього треба у розділі "Мої плани закупівель" натиснути кнопку "Завантажити" і вказати орієнтовні дати проведення запланованих закупівель.

Для імпорту планів у систему користувач-замовник може скористатися шаблоном. Нещодавно його було оновлено, тож перед імпортом треба обов'язково переконатися, що складений план відповідає шаблонові.

Звіти про закупівлі 

Завантажити собі можна також і звіти про закупівлі у файл Excel. Для цього у вкладці "Державні закупівлі" треба обрати "Мої закупівлі" й натиснути кнопку "Звіт про проведені процедури". Одразу після цього на екрані з'явиться сповіщення, а звіт буде надісланий на електронну пошту. 

У завантаженому звіті будуть усі закупівлі, по яких відбулися торги. Таблиця міститиме такі дані:  ідентифікатор закупівлі, найменування продукції, дата публікації закупівлі, дата проведення аукціону чи розгляду, дата завершення процедури, кількість учасників аукціону, очікувана вартість, пропозиція потенціального переможця і його назва, сума пониження, посилання на торги, статус закупівлі, номер, статус і фактична сума договору. 

Додаткові функції

Zakupki.Prom.ua  –  єдиний майданчик, де користувачі можуть переглядати всі файли без завантаження. Це додає зручності й швидкості роботі. 

Також користувачам-замовникам у особистому кабінеті доступна функція "Запросити постачальника". Оголосивши тендер, замовник натискає "Повідомити постачальникові" й додає електронні адреси компаній, яким він хоче про це сповістити. Постачальникам автоматично надсилається повідомлення про оголошення закупівлі.

Перед початком роботи в системі ProZorro кожен держзамовник повинен пройти перевірку реєстраційних даних. Користувачам майданчика Zakupki.Prom.ua доступна функція миттєвої верифікації. Для цього треба просто скористатися швидкою активацією за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) в кабінеті компанії  –  перейти у розділ "Дані про компанію" і накласти ЕЦП.


Про оновлення функціоналу, доступні для постачальників, можна прочитати ТУТ

* Класифікатор CPV – національний класифікатор «Єдиний закупівельний словник». Призначений для стандартизації опису в договорах (контрактах) предмета державних закупівель, для забезпечення більшої прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, для створення ефективного конкурентного середовища у галузі держзакупівель, а також для підтримки участі вітчизняних товаровиробників у торгах по закупівлях за межами України.


** ДКПП (державний класифікатор продукції та послуг) – систематизоване зведення назв груп продукції та послуг. Створений з метою вести облік продукції та послуг у держстатистиці, формувати міжгалузевий баланс виробництва і розподілу продукції та послуг відповідно до системи національних розрахунків, співставляти національні статистичні дані з даними країн ЄС, використовувати коди продукції та послуг у нормативних документах і сертифікатах відповідності.