На сьогодні в системі:
15 грудня 201713:00

Державні замовники проти механізму отримання статусу “українська компанія”


Паралельно з опитуванням бізнесу  11-12 грудня ДП “ПРОЗОРРО” провело опитування державних замовників, які закуповують через систему ProZorro згідно з Законом “Про публічні закупівлі”. Респондентам було запропоновано  відповісти на три запитання: чи чули вони про ініціативу “Купуй українське - плати українцям” (законопроект №7206); чи вважають вони формулу визначення “місцевої складової” (так званої, “українськості” продукту) достатньо прозорою; чи вважають вони запропоновані заходи ефективним механізмом підтримки українського бізнесу.


Анкету було розіслано на 28 тисяч електронних адрес державних замовників і ми отримали 473 відповіді. 


26% респондентів детально вивчали законопроект, а ще 55% чули про нього. 45% опитаних вважають, що механізм визначення коефіцієнту локалізації не є ефективним способом підтримки бізнесу і створений для надання преференцій “своїм” компаніям. 54% відповіли, що це “не найкращий спосіб” допомоги учасникам державних тендерів.  Менше 2% замовників вважають, що збір довідок заради можливості продати державі дорожче є ефективним способом підтримки вітчизняного бізнесу. 


72% опитаних вважають, що законопроект №7206 примножить корупційні схеми у системі публічних закупівель. Менше 2% вважає механізм визначення рівня “українськості” учасників достатньо прозорим.  Водночас 27% респондентів так і не змогли розібратись з формулою розрахунку “місцевої складової” та вважать його занадто заплутаним.


Додатково ми запитали державних замовників, якою має бути підтримка бізнесу з боку держави. Головними критеріями правильної державної політики в цьому напрямку були названі: 


  • Спрощення ведення бізнесу для всіх без виключення компаній

  • Посилена підтримка середнього та малого бізнесу

  • Бізнес має розвиватись сам, без усілякої підтримки


Тож очевидно, що  ті люди, які будуть вимушені працювати з такою популістичною формулою, дали вкрай негативну оцінку законопроекту 7206 і вважають її потенційно корупційною.

Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro