26.03.202014:00

Алгоритм закупівель для протидії СOVID-19

Кабмін залишив постанову, що регулює проведення закупівель для протидії COVID-19, без змін. Таким чином, порядок проведення таких закупівель, а також детальний перелік товарів і послуг для боротьби з коронавірусом є тут, у постанові КМУ №225

Департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки пояснив алгоритм проведення закупівель для боротьби з COVID-19 на базі цієї постанови. 

Для того, щоб закупити лікарські засоби, засоби індивідуального захисту, медобладнання саме для протидії COVID-19 потрібно:

- Призначити уповноважену особу для проведення цих закупівель

Постанова № 225 чітко вказує, що планувати та проводити закупівлі для запобігання поширенню коронавірусної хвороби має уповноважена особа. І якщо у вас немає уповноваженої особи, то потрібно її призначити.

- Внести у річний план інформацію про необхідну закупівлю

Це потрібно зробити через особистий кабінет замовника на електронному майданчику. Підвантажте всю інформацію про технічні та якісні характеристики товару, вимоги до постачальника, строк поставки товарів тощо. Саме від цього моменту — оприлюднення інформації про закупівлю в річному плані — починається відлік 48 годин до можливості укласти договір.

- Провести перемовини з постачальниками поза системою Prozorro

Переговори проходять з одним або декількома учасниками. Окрім пропозицій, замовник має отримати від них довідки у довільній формі, які підтвердять, що вони не підлягають відхиленню. Усі причини для відхилення (їх 14) вказані у постанові. Оприлюднювати пропозиції учасників в електронній системі не потрібно.

- За результатами переговорів укласти договір з постачальником

Не раніше ніж через 48 годин з моменту публікації плану.

- Оприлюднити звіт у системі

Ви маєте опублікувати звіт у системі Prozorro протягом одного календарного дня з дати укладення договору. Окрім звіту, потрібно завантажити сам договір і додатки до нього. При публікації звіту обов’язково потрібно: 1) зв’язати звіт з планом закупівлі, в якому були вказані всі вимоги до товару та постачальника 2) поставити позначку про те, що це звіт для закупівлі товарів для боротьби з COVID-19.

Також через три дні після після завершення договору потрібно додати звіт про його виконання.