На сьогодні в системі:
13 грудня 201712:30

76% учасників державних закупівель вважають, що законопроект №7206 призведе до посилення корупції

11-12 грудня державне підприємство “ПРОЗОРРО” провело опитування компаній, які брали участь у закупівлях, оголошених через систему електронних публічних закупівель ProZorro в 2015-2017 роках. Респондентам ставили три запитання: чи чули вони про ініціативу “Купуй українське - плати українцям” (законопроект №7206); чи вважають вони формулу визначення “місцевої складової” (так званої, “українськості” продукту) достатньо прозорою; чи вважають вони запропоновані заходи ефективним механізмом підтримки українського бізнесу.

Анкету з питаннями було направлено на всіх учасників конкурентних торгів, а саме: 53 тисячі компаній. Відповіді отримано від 1134 представників бізнесу. Єдиним критерієм формування простої випадкової вибірки був факт участі у конкурентних торгах, а відтак, результати дослідження можна вважати репрезентативними*.

76% опитаних вважають, що законопроект №7206 призведе до збільшення корупційних схем у системі державних закупівель і лише 5% підтримає ініціативу та планує замовляти довідки, щоб отримати статус “українська компанія”. Водночас, 19% опитаних не змогли розібратись з механізмом визначення “місцевої складової”  та вважать його занадто заплутаним.

64% учасників конкурентних торгів вважають, що механізм визначення “місцевої складової” не є ефективним способом підтримки бізнесу і створений для надання преференцій “своїм” компаніям. 30% відповіли, що це “ненайкращий спосіб”. 6% компаній хочуть довести своє право продавати державі та заробити на підвищенні цін.

Учасників закупівель також запитали, якою, на їхню думку, має бути підтримка бізнесу в країні. Головними критеріями державної політики в цьому напрямку були названі:

створення умов вільної конкуренції,

  • здешевлення кредитів,
  • спрощення ведення бізнесу для всіх без винятку компаній,
  • посилена підтримка середнього та малого бізнесу,
  • викорінення корупції та “однакові правила гри” для всіх.

Як відомо, Мінекономрозвитку виступило проти законопроекту №7206, оскільки він спотворює конкуренцію і просуває інтереси окремих виробників під виглядом захисту національного виробника, а також створює можливості для корупційних схем у системі публічних закупівель. Офіційна позиція Мінекономрозвитку доступна за посиланням: bit.ly/2j1GVAY.

*Точність аналізу даних складає 99%, похибка не перевищує 4%.Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro