На сьогодні в системі:
12 грудня 201816:07

50 тисяч нових підприємців зареєструвалося в ProZorro за рік

Сьогодні, 12 грудня, відбулася прес-конференція ProZorro за підтримки Програми розвитку ООН:  “Відкриті дані в боротьбі з корупцією: результати 2018 року”. На зустрічі зі ЗМІ були оприлюднені результати роботи системи за рік: показники економії, обсяги закупівель, активність учасників.

Діана Зубко, керівник проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» ПРООН зазначила, що відкритість даних суттєво сприяє процесам нормалізації сфери публічних закупівель і розповіла про відповідні проекти, які вдалося запустити на базі даних ProZorro цьогоріч. Зокрема ініціативу CoST Ukraine з моніторингу закупівель та якості виконання робіт у сфері будівництва і ремонту доріг.

Генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” відмітив, що обсяг відкритих даних ProZorro сягнув 70 терабайт. Щодня в системі оголошується 3-5 тисяч закупівель. Кількість тендерів в системі вже перевищила 2,6 млн тендерів. 

Лише за цей рік держзамовники оголосили 1,1 млн. тендерів. Найчастіше купували будівельні роботи (146 тис. тендерів), продукти харчування (110 тис. тендерів), нафтопродукти (100 тис. тендерів), будівельні матеріали (78 тис. тендерів) та медичне обладнання (65 тис. тендерів). 

Лідером з регіонів за кількістю закупівель стала Київщина, де через ProZorro цьогоріч провели 212 тис. тендерів. Дніпропетровщина з показником у 95 тис. закупівель посідає друге місце. На третій сходинці у рейтингу найактивніших регіонів ─ Донеччина з 73 тис. тендерів. В п'ятірку також потрапили Харківщина (71 тис. тендерів) та Одещина (65 тис закупівель).

В результаті закупівель через систему держава заощадила 27,2 млрд гривень. 

Важливим фактором, що суттєво сприяє зниженню корупції та підвищенню ефективності тендерів, є конкуренція, реєстрація нового бізнесу та його активність в системі. Незважаючи на те, що Prozorro існує вже три роки, темпи приросту підприємців залишаються високими ─ кожного місяця реєструється 4-5 тисяч нових постачальників. Це свідчить про підвищення рівня довіри бізнесу до системи та державних установ. За цей рік в ProZorro зареєструвалося 50 тисяч нових підприємців. 

Всього ж в системі електронних публічних закупівель працює вже більше 200 тисяч постачальників. За результатами електронних закупівель цьогоріч підприємці уклали договорів на понад 486 млрд. гривень. 

*Нагадаємо, система публічних електронних закупівель ProZorro cтала обов’язковою до використання з 1 серпня 2016 року. Наразі через систему проводять свої закупівлі більше 34,5 тис. замовників (органи влади, державні та комунальні підприємства).

* ПРООН - Програма розвитку ООН в Україні. Основна мета ─ допомогти Україні в реалізації Цілей сталого розвитку, викладених у Глобальному порядку денному сталого розвитку на період до 2030 року. Одним із напрямків є підтримка реформи врядування, а також проектів з підвищення прозорості влади, верховенства права і прав людини.

Блоги

07 лютого 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
Детальніше
Дарья Черкашина
Директор з маркетингу та комунікацій ProZorro