29.07.202017:00

«Факторинг Хаб» – онлайн-платформа, яка дає можливість підприємцю оперативно отримати до 98% суми за виконані роботи та послуги в межах України

У липні 2020 року відбувся старт онлайн-платформи «Факторинг Хаб» 

За ініціативи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ДП «Прозорро» та спільними зусиллями Команди підтримки реформ (Reform Support Team, RST), Офісу розвитку МСП (фінансуються за підтримки ЄС), а також команди волонтерів-розробників була створена онлайн-платформа «Факторинг Хаб».

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) через грантоотримувача - громадську організацію «Редька» підтримує подальшу розробку та просування онлайн платформи і тим самим сприяє розвитку та покращенню бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП) України.

В чому користь для підприємців?

«Факторинг Хаб» – це онлайн-рішення, що дозволяє поєднати процес оголошення тендеру, подання пропозицій МСП та надання послуги факторингу фінансовою установою.

Онлайн платформа дозволяє підприємцю подати заявку та отримати пропозиції факторингу. Після підтвердження зацікавленості з боку бізнесу інформація про лот та його учасника потрапляє на розгляд банку. МСП залишає за собою право прийняти чи відхилити запропоновані банком умови факторингу.

Пропозиція банку передбачає надання безрегресного факторингу (коли фактор (банк) приймає на себе всі ризики несплати з боку покупця (замовника)), отримання фінансування - до 98% від суми товару/ послуги наданої замовнику, відсутні вимоги щодо забезпечення та 100% отримання пропозицій факторів онлайн.

Хто вже там?

Першим до онлайн-платформи «Факторинг Хаб» приєдналась АТ «Укрпошта». Як постійний замовник в системі публічних закупівель Prozorro АТ «Укрпошта» розмістила перше оголошення в тестовому режимі.

З боку фінансових установ першим приєднався ПУМБ (банк-партнер, фактор). Тобто, вже зараз, бізнес, який зацікавлений у наданні товарів/послуг для АТ «Укрпошта», може брати участь у тендерах з можливістю факторингу. 

Цілі та завдання проєкту  «Факторинг Хаб» дуже амбітні.

Для розвитку підприємництва в Україні потрібно збільшити кількість МСП, які беруть участь у публічних закупівлях. Мова про тих МСП, які зараз не розглядають публічні закупівлі як ринок збуту переважно через неприйнятність умов розрахунків (30+ днів).

Слід зазначити, що обсяг державних закупівель товарів та послуг в середньому складає 600 млрд грн на рік. Отже це потенційне збільшення обсягів продажів МСП.

Створення такої онлайн-платформи як «Факторинг Хаб» забезпечує можливості для МСП розширити коло таких стандартних способів фінансування, як банківський кредит. Постачальник, тобто бізнес, не буде перейматись відсутністю оборотних коштів для забезпечення замовлення, адже із послугою факторингу він по суті продає свою дебіторську заборгованість. І окрім того, бізнес отримує  оплату за виконані роботи або ж надані послуги буквально за кілька днів.

Онлайн-платформа «Факторинг Хаб» завдяки своєму механізму швидко та ефективно об’єднує МСП, ринки збуту та джерела фінансування МСП. В умовах доступності відкритих даних про постачальників у системі публічних закупівель інтеграція банківських послуг і факторингу і є продуктом, який сформує попит.

Участь у платформі є безкоштовною для МСП та замовників. Найближчим часом «Факторинг Хаб» працюватиме над залученням нових учасників з боку і замовників, і  банків.  До участі в онлайн-платформі «Факторинг Хаб»  запрошуються партнери, зацікавлені як у розвитку МСП в цілому, так і ринку фінансових послуг та онлайн-майданчиків зокрема.