02 March 202010:00

З 1 березня всі міністерства почали закуповувати товари централізовано

Кабмін переводить свої закупівлі на державну установу “Професійні закупівлі”. Це заощадить бюджетні кошти та час співробітників уряду.

1 березня міністерства України та секретаріат Кабінету міністрів передали частину своїх закупівель на централізовану закупівельну організацію ДУ “Професійні закупівлі”. Послуга для центральних органів виконавчої влади є безкоштовною. 

У кожного з міністерств тендерні процедури забирають багато сил та ресурсів. В середньому організація кожного тендеру потребує залучення 14 працівників міністерства і близько 146 годин їх робочого часу. Водночас багато закупівель різних міністерств дублюються.

Завдяки співпраці з ЦЗО фахівці міністерств та секретаріату Кабміну звільняться від додаткового навантаження з організації закупівель та зможуть сконцентруватися на своїх прямих обов’язках. ЦЗО відповідатиме за повний цикл закупівель і нестиме юридичну відповідальність за них, у тому числі у випадках оскарження закупівель в Антимонопольному комітеті України. Крім того, керівники та закупівельники ЦЗО будуть регулярно проходити поліграф.

Економія державних коштів зросте, оскільки централізована організація “Професійні закупівлі” закуповуватиме товари централізовано та оптом. Досвід роботи ЦЗО дозволяє прогнозувати 8% додаткової економії.

“Централізована закупівельна організація — це професійний закупівельник, задача якого — зекономити бюджетні кошти та полегшити життя державних замовників. Кожен тендер в організації буде супроводжувати уповноважена особа, категорійний менеджер та юрист, які будуть вивчати ринок, писати недискримінаційну тендерну документацію та залучати постачальників”, — зазначив в.о. директора ЦЗО “Професійні закупівлі” Андрій Кузьменко. 

До переліку товарів, які ЦЗО буде закуповувати для міністерств з 1 березня, входять: 

  • нафта та дистиляти

  • офісне обладнання та приладдя

  • машини для обробки даних (апаратна частина)

  • комп'ютерне обладнання.

З 1 вересня 2020 року перелік товарів, закупівлі яких будуть передані на ЦЗО, буде розширений. Централізовано будуть закуповуватися електроенергія, пакети програмного забезпечення для захисту від вірусів, електроприлади, телефонне обладнання, низка побутового та канцелярського приладдя та інше. 

Також з вересня всі центральні органи державної влади передадуть свої закупівлі на ЦЗО також без комісії. Зокрема йдеться про Державне бюро розслідувань, Нацагентство з питань запобігання корупції, Держслужбу з надзвичайних ситуацій та інші. 

Державна установа «Професійні закупівлі» є першою централізованою закупівельною організацією в Україні, яка набула офіційного статусу у вересні 2019 року. 

Розбудова централізованих закупівельних організацій входить до стратегії розвитку сфери публічних закупівель та її професіоналізації. Згідно зі стратегією, на кінець 2021 року центральні органи виконавчої влади зможуть передати на центральні закупівельні організації більше 50% власних закупівель. А всі замовники на заміну тендерним комітетам, які діють зараз, введуть професійних уповноважених осіб, які займатимуться виключно закупівлями. 

Переглянути стратегію розвитку сфери закупівель можна за посиланням

Blog

07 February 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
link
Дарья Черкашина
Екс-директор з маркетингу та комунікацій ProZorro