05 March 202011:00

Пакунки малюка будуть купувати через Prozorro

Міністерство соціальної політики делегувало закупівлю пакунків малюка на централізовану закупівельну організацію “Професійні закупівлі”.

Кабмін прийняв постанову про визначення порядку надання пакунку малюка сім`ям, в яких народилась дитина, за бюджетні кошти. Ця постанова делегує закупівлі пакунку малюка централізованій закупівельній організації — державній установі “Професійні закупівлі”. Уже найближчим часом у системі Prozorro буде оголошено тендер очікуваною вартістю закупівлі 1,6 млрд грн. Кількість пакунків — 331 тисяча. 

“З вересня 2018 року понад 420 тисяч молодих батьків отримали “пакунки малюка”. Це важливий та масштабний соціальний проект, який допомагає забезпечити новонароджених усім необхідним у перший місяць їхнього життя. Донедавна в інтересах України ці закупівлі проводило управління ООН з обслуговування проектів — UNOPS. Але зараз в України є всі спроможності, щоб робити це самостійно. Тим паче, що в нас діє визнана на міжнародному рівні система Prozorro, а також розпочала роботу перша централізована закупівельна організація”, — зауважила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

Перелік товарів, які входитимуть до пакунків малюка, поки не зміниться. Він затверджений наказом Міністерства соціальної політики. Усього туди входить 38 найменувань товарів, серед яких пелюшки, підгузки, дитячий одяг і власне коробка-колиска. Бюджет у розрахунку на один пакунок малюка тепер становить 4974,71 гривні. Водночас ДУ “Професійні закупівлі” планують добитися суттєвої економії закладених коштів через конкуренцію учасників на аукціонах Prozorro. Майбутній постачальник матиме забезпечити повний цикл закупівлі — від збору товарів і формування бебі-боксів до їх доставки до пологових будинків. 

“Пакунки малюка —  особливо складна та відповідальна закупівля, до якої ми готувалися заздалегідь. Щоб напрацювати максимально вичерпні та недискримінаційні вимоги для постачальників, ми вже провели відкриту зустріч з ринком та надіслали нашу тендерну документацію на огляд експертам та громадськості. Зараз нам необхідно в максимально стислі строки провести закупівлю та обрати постачальника, що забезпечить необхідну якість товарів, своєчасність доставки та найбільш вигідну ціну”, — зазначив в.о. директора ДУ “Професійні закупівлі” Андрій Кузьменко.

Завдяки проведенню закупівлі пакунків малюка через електронну систему закупівель Prozorro, кожен громадянин зможе побачити перебіг тендеру, ціни та умови договору. Blog

07 February 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
link
Дарья Черкашина
Екс-директор з маркетингу та комунікацій ProZorro