13 January 202015:00

Мінекономіки закликає замовників використовувати Prozorro Market

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства розіслало офіційний лист до голів облдержадміністрацій, міських та обласних рад з рекомендацією використовувати електронні каталоги “Prozorro Market” для допорогових закупівель. 

Нагадаємо, що вже з 19 квітня 2020 року у дію вступить нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”. Відтоді система Prozorro стане обов'язковою для закупівель товарів, робіт та послуг від 50 тисяч гривень, а про кожну закупівлю від 1 коп. потрібно буде публікувати звіт. Закон також передбачає використання електронних каталогів. Це ще одна законна процедура для проведення допорогових закупівель, і користуватися нею можна вже зараз.

Через електронні каталоги Prozorro Market замовник може купувати товари на суму до 200 тис. грн (замовники-монополісти — до 1 млн грн). За своїм функціоналом Prozorro Market подібний до звичайного онлайн-магазину. Це систематизована база актуальних пропозицій від постачальників, яку формує та супроводжує центральна закупівельна організація. Готувати тендерну документацію та кваліфіковувати постачальників непотрібно. Тож для закупівель товарів широкого вжитку це більш швидка та зручна альтернатива як спрощеним закупівлям, так і звітам про укладений договір.

Мінекономіки як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель інформує замовників про можливість та доцільність використовувати Prozorro Market ще до вступу нового Закону у дію.  

Використання замовниками Prozorro Market дасть змогу врахувати цей досвід для вдосконалення процедури електронних каталогів та розробки нормативно-підзаконних актів після введення в дію Закону. 

За додатковою інформацією щодо використання електронних каталогів звертайтеся до координатора проекту Prozorro Market Олексія Краснощокова: o.krasnoshchokov@prozorro.ua

Blog

07 February 201811:05
Дайджест ProZorro за січень
link
Дарья Черкашина
Екс-директор з маркетингу та комунікацій ProZorro